Producent Rollmasażerów Sprzedaż i Wynajem – Rollmasaż, Roller, Roletic, Masaż, Masaż Limfatyczny, Studio Figura, Masażer, Producent, Rolki, Urządzenia do Masażu, Rolletic, Drenaż Limfatyczny

Rodzaje masaży zdrowotnych, relaksacyjnych i pielęgnacyjnych

Zobacz, jakie masaże możesz wykonać za pomocą naszych urządzeń rolujących

Sprawdź wszystkie możliwości i zalety profesjonalnych rollmasażerów do domu.

Masaż limfatyczny

Bezpieczny i sprawdzony masaż o pozytywnym działaniu zdrowotnym i relaksującym.

Masaż antycellulitowy

Skuteczny zabieg na cellulit, który poprawi wygląd i kondycję Twojej skóry.

Masaż relaksacyjny

Idealny pomysł na odprężenie i podarowanie sobie chwil przyjemności, na które zasługujesz.

Masaż na ból głowy

Bezpieczny i sprawdzony masaż o pozytywnym działaniu zdrowotnym i relaksującym.

Masaż na ból pleców

Skuteczny zabieg na cellulit, który poprawi wygląd i kondycję Twojej skóry.

Masaż na urazy

Świetne rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz sprawność i przyspieszysz powrót do dawnej formy.

Zacznij dbać o swoje zdrowie

Kup lub skorzystaj z opcji wypożyczenia rollmasażera – z szybką dostawą prosto pod Twoje drzwi.

Masaż limfatyczny – co to jest i na czym polega?

Masaż limfatyczny (nazywany również drenażem limfatycznym), to zabieg polegający na umiejętnym uciskaniu powierzchni skóry, które ma na celu poprawienie i usprawnienie krążenia limfy oraz płynów tkankowych.

Z dalszej części tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach sprawdza się ten rodzaj masażu, przeczytasz, jak go przeprowadzić, a także, jakie korzyści niesie za sobą poddanie się takiemu zabiegowi. Zapraszamy!

Kiedy warto przeprowadzić zabieg masażu limfatycznego?

Pierwsza oznaka wskazująca na to, że taki rodzaj masażu jest niezbędny, dotyczy pojawienia się obrzęków spowodowanych m.in. zastojem wspomnianej już limfy. Do innych symptomów informujących o konieczności zastosowania takiej terapii należą, chociażby: pojawianie się uczucia ciężki i zdrętwiałych nóg, walka z cellulitem, a nawet wsparcie procesów odchudzających.
Warto pamiętać, że problemy z prawidłowym funkcjonowaniem limfy mogą nieść za sobą poważne konsekwencje związane z pogarszaniem się stanu i wyglądu skóry. W tym: pojawianiem się cellulitu, występowaniu rozstępów, trądziku i wielu innych. Właśnie dlatego, obok celów stricte leczniczych, masaż limfatyczny sprawdza się również doskonale jako środek prewencyjny i profilaktyczny.

Masaż limfatyczny krok po kroku. Na czym polega i jak przebiega zabieg drenażu?

Przebieg tego rodzaju masażu polega na odpowiednim uciskaniu powierzchni skóry. Ruchy masujące powinny być przepychające, a cel ich przesuwania – skierowany zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Zabiegi mogą być wykonywane manualnie (przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów), jak i automatycznie (przy użyciu specjalnych urządzeń do masażu limfatycznego – tzw. rollmasażerów).

Drenaż limfatyczny “przed” i “po”. Jakie efekty daje tego rodzaju masaż?

Regularne poddawanie się tego typu zabiegom przynosi bardzo wiele namacalnych korzyści. Z jednej strony taki drenaż odpowiada za pobudzenie krążenie krwi, co przekłada się na eliminowanie uczucia ciężkich, zimnych, a nawet zdrętwiałych nóg. Stanowi doskonałe rozwiązanie na pozbycie się pojawiających się bólów, zakwasów, a nawet skurczy mięśni. A dodatkowo sprawdza się jako sposób na ich regenerację.
Warto pamiętać, że masaż limfatyczny ma również nieoceniony pozytywny wpływ na wygląd i stan skóry. Intensywne pobudzenie układu limfatycznego umożliwia oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn. Dodatkowo sprawdza się doskonale jako sposób walki z cellulitem, rozstępami, trądzikiem oraz innymi niedoskonałościami, które pojawiają się na powierzchni skóry.

O jakie partie ciała można zadbać za pomocą masażu limfatycznego?

Tego rodzaju zabieg ma bardzo szerokie zastosowanie. Drenażowi limfatycznemu można poddać w zasadzie każdą część ciała, od stóp, poprzez łydki, uda, pośladki, brzuch, boczki, na plecach rękach oraz samych dłoniach kończąc. Coraz większym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się tzw. kompleksowe masaże, podczas których poddaje się stymulacji wszystkie wyżej wymienione partie ciała. Takie podejście jest szczególnie popularne pośród posiadaczy rollerów, czyli urządzeń do wykonywania rollmasażu.

Chcesz zapewnić sobie bezpieczny masaż limfatyczny – bez wychodzenia z domu?

Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą nowoczesnych rollmasażerów, dzięki którym zadbasz o zdrowie i świetną kondycję. Kup je bezpośrednio w naszym sklepie internetowym, a jeśli chcesz się upewnić, czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku – skorzystaj z dogodnej opcji wypożyczenia urządzenia do rollmasażu.
Nowy sprzęt masujący kupisz w atrakcyjnej cenie – już od 6100 złotych. W przypadku chęci jego wyposażenia – opłata wyniesie zaledwie 350 złotych za pełny miesiąc użytkowania.

Teraz nie musisz wychodzić z domu do klubów fitness (studio figura), siłowni aby korzystać z masażerów.