Producent Rollmasażerów Sprzedaż i Wynajem – Rollmasaż, Roller, Roletic, Masaż, Masaż Limfatyczny, Studio Figura, Masażer, Producent, Rolki, Urządzenia do Masażu, Rolletic, Drenaż Limfatyczny

Masaż przy użyciu rollmasażerów - instrukcja jak ćwiczyć.

Sprawdź, jak krok po kroku przeprowadzić całą kurację przy użyciu rollmasażera.

Pełny masaż składa się z 12 etapów, które należy przeprowadzać jeden po drugim – od stóp, aż do dłoni.
Warto go wykonywać minimum 4 razy w tygodniu. Natomiast cały zabieg powinien trwać od 15 do 90 minut.
Pamiętaj o zachowaniu właściwego kierunku rolowania – zawsze w zgodzie z kierunkiem przepływu limfy!

Jak korzystać z rollmasażera?

Oto 12 etapów ćwiczeń, dzięki którym zadbasz o ujędrnienie, ukrwienie, samopoczucie, a także lepszą kondycję całego Twojego organizmu.

1. Masaż stóp

Pierwszy etap kuracji zaczyna się na stopach, które to posiadają zdecydowanie najwięcej receptorów (stref refleksyjnych). Usiądź wygodnie na wcześniej przygotowanym stołku i zacznij masować swoje stopy. Ich rolowanie sprawi, że je rozgrzejesz, pozbędziesz się uczucia zdrętwienia i co równie ważne – odpowiednio się zrelaksujesz.

2. Masaż łydek

W kolejnym kroku zmień pozycję tak, aby to łydki znalazły się na powierzchni rolek. W tym celu możesz dalej korzystać ze stołka lub położyć się, chociażby na macie. W każdym momencie możesz zwiększyć zakres prac – przesuwając łydki w przód oraz w tył, a także układać nogi “bokami”. Już po kilku chwilach zauważysz, jak z mięśni nóg znika napięcie i opuchlizna, a także poczujesz ukojenie, pozbędziesz się zakwasów oraz bólu.

3. Masaż ud (tył)

Pora na kolejną zmianę pozycji i przesunięcie Twojego ciała tak, aby tym razem uda znalazły się na rolkach. Ponownie możesz do tego wykorzystać stołek lub przygotowaną na podłodze matę. Efektem tego etapu będzie wsparcie krążenia krwi, redukcja bólów mięśni oraz pojawiających się zakwasów, a także oczywiście – relaks!

4. Masaż pośladków (dół)

Teraz zmień swoją pozycję na nieco wyższą i powtórz cały zabieg bezpośrednio na swoich pośladkach. Aby wzmocnić efekt masażu – co jakiś czas przesuwaj dolą część pośladków (na boki oraz w górę i w dół). Wystarczy kilka takich zabiegów, aby Twoje pośladki stały się jędrne, gładkie, a także znacznie podniesione. Warto wspomnieć, że taki masaż eliminuje również zakwasy oraz redukuje ból w mięśniach.

5. Masaż ud (przód)

Tym razem przejdź do pozycji stojącej, która pozwoli zbliżyć Twoje uda do rolek. Podobnie, jak w przypadku pośladków, pamiętaj o wykonywaniu regularnych ruchów, które wzmocnią efekty masażu. Masowanie ud pomaga we wzmacnianiu mięśni, modelowaniu, przepychaniu limfy, a także istotnie zmniejsza zakwasy i ból mięśniowy.

6. Masaż ud (zewnątrz)

Pora na kolejną zmianę i skupienie się na zewnętrznych częściach ud (cały czas pamiętając o regularnym przesuwaniu góra – dół oraz lewo – prawo). W tym przypadku również zauważysz poprawę sylwetki, poczujesz relaks, a także pozbędziesz się bólu i zakwasów.

7. Masaż ud (wewnątrz)

Podobny zabieg zastosuj również w odniesieniu do wewnętrznych partii każdego uda. Cały czas pamiętając o regularnym przesuwaniu góra – dół oraz lewo – prawo.

8. Masaż pośladków

W kolejnym kroku usiądź na urządzeniu masującym, a dla zachowania stabilnej pozycji – podeprzyj się dodatkowo rękami. Masaż tej partii ciała spowoduje rozluźnienie, a także przyczyni się do poprawy jędrności skóry, wzmocnienia mięśni, jak i redukcji dolegliwości spowodowanych bólami.

9. Masaż brzucha

Tym razem dokonaj zmiany pozycji, aby to Twój brzuch znalazł się bezpośrednio na rolkach. Ręce umieść na stołku, aby w ten sposób poprawić stabilizację. Masaż brzucha sprawi, że jego powierzchnia będzie wygładzona, a także znacząco przyspieszy proces spalania tłuszczu.

10. Masaż boczków

Następnie płynnie przejdź do pozycji, w której to Twoje boczki będą przylegały do rolek masażera. Ten etap również przyczyni się ograniczenia zakwasów i bólu, a przede wszystkim – do redukcji tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – także wyszczupli i wymodeluje Twoją sylwetkę.

11. Masaż pleców

Po zakończeniu masażu boczków – zajmij się swoimi plecami. W tym celu usiądź na podłodze tak, aby jak największa powierzchnia Twoich pleców dotykała rolek. Następnie przesuwaj się w obu płaszczyznach i obserwuj, jak Twoje ciało opuszcza poczucie zmęczenia, a Ty czujesz luz, relaks i spokój.

12. Masaż rąk i dłoni

W ostatnim etapie skup się na kończynach górnych. Usiądź na krześle, stołku bądź bezpośrednio na macie, a następnie powoli przesuwaj swoje ręce i dłonie po całej powierzchni rolek masujących. Już po kilku chwilach poczujesz intensywne rozluźnienie, pozbędziesz się bólu i zakwasów, a także doskonale się zrelaksujesz.